20ό Παγκόσμιο Α/Γ Φουκουόκα: Η “κατάρα” της 9ης θέσης “χτύπησε” ξανά την Άννα Ντουντουνάκη (vid, pics)

Η Αννα Ντουντουνάκη, για άλλη μία φορά στέκεται άτυχη σε παγκόσμια διοργάνωση (Παγκόσμια πρωταθλήματα και Ολυμπιακούς Αγώνες), καθώς μένει εκτός τελικού στα 50μ πεταλούδας και στο 20ό Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Φουκουόκα για μία θέση. Την χτύπησε πάλι η “κατάρα” της 9ης θέσης…

Για πέντε εκατοστά του δευτερολέπτου, μόλις, αυτή τη φορά η Ντουντουνάκη έχασε τον τελικό στα 50μ πεταλούδα. Κολύμπησε στη πρώτη ημιτελική σειρά, τερμάτισε 4η σε 25.82 (η καλύτερη κούρσα της καριέρας της μετά αυτή του πανελλήνιου ρεκόρ 25.65) και περίμενε τη δεύτερη σειρά. Εκεί η Σουηδή Σάρα Γιούνεβικ τερμάτισε σε 25.77 και άφησε 9η (για μια ακόμη φορά) τη πρωταθλήτριά μας.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Παγκ. Υγρού Στίβου – 50μ. Πεταλούδα (Γ) | Οριακά εκτός τελικού η Ντουντουνάκη που τερμάτισε τέταρτη στη σειρά της”,”description”:”Η Ελληνίδα κολυμβήτρια τερμάτισε τέταρτη στην σειρά της και ένατη στη συνολική κατάταξη, μια θέση κάτω από την οκτάδα του τελικού”,”thumbnailUrl”:”https://i1thumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMy8wNy8yOC8xMi8yMV80M182NGMzYjJkNzEyNmY3LmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT4M26S”,”uploadDate”:”2023-07-28T12:24:51.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cudsnhx8uszt”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”expires”:”2023-12-31T10:00:00.000Z”,”regionsAllowed”:”GR”}

Η Ντουντουνάκη ήταν 9η στα 100μ πεταλούδα και το 2021 στους Ολυμπιακούς του Τόκιο και στο Παγκόσμιο της Βουδαπέστης το 2022…

Δείτε τα αποτελέσματα της ημιτελικής σειράς ΕΔΩ.