Κυπελλούχοι ξίφους ασκήσεως U17 στη Φλώρινα Χατζηγιάννης και Πήλιουρα

Ο Μαξιμιλιανός Χατζηγιάννης (ΑΟΞ Αιγάλεω) και η Άννα Πήλιουρα (ΑΞΙΑ) κατέκτησαν τις νίκες στο Κύπελλο ξίφους ασκήσεως U17, που πραγματοποιήθηκε στη Φλώρινα, το Σαββατοκύριακο 21-22/10.

Στους αγώνες του Σαββάτου (21/10) ο Χρήστος Γκούμας (ΑΟΞ Αιγάλεω) και η Θεοφανώ Αδαμάκη (ΑΟΞ Αιγάλεω) αναδείχθηκαν νικητές στους παμπαίδες και τις παγκορασίδες αντίστοιχα, ενώ ο Χαράλαμπος Παπαναγόπουλος (Αχαϊκός) και η Χριστίνα Περάκη (ΑΟΞ Αιγάλεω) επικράτησαν στις κατηγορίες ανάπτυξης.

Στο κύπελλο εφήβων/νεανίδων που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (22/10) ο Χατζηγιάννης και η Πήλιουρα κατέκτησαν τις πρώτες τους νίκες στη συγκεκριμένη ηλικιακή κατηγορία.

Ο Χατζηγιάννης επικράτησε στον τελικό κόντρα στον συναθλητή του, Αντώνη Γκούμα (ΑΟΞ Αιγάλεω), και η Πήλιουρα επικράτησε στον τελικό κόντρα στη συναθλήτριά της, Ζωή Σταυράκη (ΑΞΙΑ).