Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ε/Ν: Στην 17η θέση οι Ευτυχιάδης, Γρόλλιος, Λεωτόν και Ζαρμπίνης στην σπάθη

Με τα ομαδικά των εφήβων ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (20/11) οι αγώνες στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Σπάθης, που διεξάγεται στην Σόφια της Βουλγαρίας (19-20/11).

Η πρώτη ομάδα των εφήβων αποτελούμενη από τους Θανάση Ευτυχιάδης, Αβραάμ Γρόλλιο, Γιώργο Λεωτόν και Βασίλης Ζαρμπίνη κατέκτησε την 17η θέση. Οι Έλληνες ξιφομάχοι πέρασαν απευθείας στο ταμπλό των “32”, όπου ηττήθηκαν από την ομάδα της Ουγγαρίας 2 με 45/27.

Η δεύτερη Ελληνική ομάδα ήταν με τους Νίκο Λιβανό, Αλέξανδρο Παπαδόπουλο, Συνοδινό Πασχαλιδιόγλου και Άγγελος Περγαμαλή ήρθε 24η, ενώ η τρίτη με τους Ευθύμη Γιακουστίδη, Θωμά Καραγκιοζόπουλο, Αλέξανδρο Μαργαρίτη και Χρήστο Σουσούρα κατέλαβαν την 41η θέση.

Η τέταρτη ομάδα για την Ελλάδα (Κωνσταντίνος Μπλέτσας, Γιώργος Φραδέλλος και Θανάσης Τετράδης) κατέκτησαν την 43η και τέλος η πέμπτη ομάδα (Μάριος Μπουλταδάκης, Μιχάλης Κουμπάρος και Άγγελος Ντίβης) πλασαρίστηκαν στην 46η θέση.

Την πρώτη θέση πήρε η ΗΠΑ 1, το ασημένιο μετάλλιο η Ουγγαρία, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε η ομάδα της Τουρκίας.