Κύπελλο Ελλάδος Εφήβων: “Χρυσός” ο Συνοδινός Πασχαλιδιόγλου στην σπάθη

Ο Συνοδινός Πασχαλιδιόγλου (ΑΟ ΑΣΠΙΔΑ) κατέκτησε την πρώτη θέση στο Κύπελλο σπάθης Εφήβων, επικρατώντας στον τελικό του Χαράλαμπου Ευκαρπίδη (Ε. Κωστέα Γείτονα) με σκορ 15/8.

Ο νεαρός ξιφομάχος ξεκίνησε τη διαδρομή του προς στον τελικό, περνώντας πρώτα από τα προκριματικά στα οποία είχε 5/5. Ο Πασχαλιδιόγλου δεν αγωνίστηκε στους “64”, αφού είχε προκριθεί απευθείας στους “32”, όπου αγωνίστηκε με τον Ιωάννη Ευάγγελο Σκυριανόγλου (ΑΕΚ) και νίκησε με 15/4, στους “16” επικράτησε του Ηρακλή Σκούντζου (Απόλλων Βριλησσίων) με 15/6, ενώ στους “8” κέρδισε τον Θωμά Αβραάμ Γρόλλιο (Άρης) με 15/7.

Έτσι ο Πασχαλιδιόγλου, κατάφερε να πάει στην τετράδα, όπου αντιμετώπισε τον Νικόλαο Άγγελο Περγαμαλή (ΑΟ Ασπίδα), κερδίζοντας τον με 15/11, για να πάει στον τελικό και να αναδειχθεί Κυπελλούχος Ελλάδος!