Παγκόσμιο Κύπελλο Freestyle Ski: Νέα νίκη για την Άντονι (vid)

Μετά την εντυπωσιακή αρχή στην σεζόν του παγκοσμίου κυπέλλου Freestyle Ski στη Ρούκα της Φινλανδίας η Αυστραλή Τζακάρα Άντονι πήρε ξανά τη νίκη στα moguls, αυτή τη φορά στο Ίντρε της Σουηδίας.

Οι συνθήκες ήταν πραγματικά χειμερινές και η συναρπαστική και προκλητική διαδρομή συνέθεσαν το ιδανικό πεδίο δράσης για τις καλύτερες αθλήτριες του κόσμου, πολλές από τις οποίες είχαν πρόβλημα με το θέαμα να είναι μεγάλο. Κάτοχος του χρυσού μεταλλίου στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου, η Τζακάρα Άντονι. ήταν πρώτη  από την αρχή έως το τέλος και εντυπωσίασε τους κριτές τόσο με τις στροφές όσο και με τα άλματά της παίρνοντας την πρώτη θέση με τελικό σκορ 81,75 βαθμών.

Για δεύτερη φορά στην σεζόν η Άνρι Καβαμούρα από την Ιαπωνία βρέθηκε στο βάθρο με τη 2η θέση ενώ η 2η της Ρούκα, η Περίν Λαφόντ από τη Γαλλία ήταν εκείνη που ολοκλήρωσε την πρώτη τριάδα.