Φρέσκι: «Ήταν ένα από τα πιο δύσκολα ματς που παίξαμε φέτος»

Για τη νίκη της ομάδας του κόντρα στον Απολλώνιο (3-1 σετ), που τον έφερε στην κορυφή της βαθμολογίας, μίλησε ο προπονητής του ΑΟ Θήρας, Ματέο Φρέσκι.

«Σίγουρα ήταν ένα από τα πιο δύσκολα ματς που παίξαμε φέτος! Ξέραμε ότι ο Απολλώνιος, αυτή την περίοδο παίζει από τα καλύτερα βόλεϊ στο πρωτάθλημα και για μένα ήταν πολύ σημαντική και ουσιαστική η αντίδραση που βγάλαμε όταν βρεθήκαμε σε δύσκολες στιγμές πίεσης.

Πολύ σημαντικοί όμως ήταν για μια ακόμη φορά οι φίλοι της ομάδας, ιδιαίτερα στις τελευταίες φάσεις του αγώνα όπου είχαμε αρχίσει να ξεμένουμε από ενέργεια, μας έδωσαν με τη στήριξή τους την ώθηση που χρειαζόμασταν για να φτάσουμε στη νίκη» δήλωσε ικανοποιημένος ο Ιταλός τεχνικός.