Challenge Cup Γυναικών: Στη Σλοβενία για να… τελειώσει τη δουλειά ο Παναθηναϊκός

Έτοιμος για τη ρεβάνς με τη Νόβα Γκόριτσα (15/11, 19:00) για τις «32» του Challenge Cup είναι ο Παναθηναϊκός, ο οποίος βρίσκεται ήδη στη Σλοβενία για τον δεύτερο αγώνα μεταξύ των δυο ομάδων.

Στο πρώτο ματς, οι «πράσινες» είχαν επικρατήσει άνετα στο κλειστό του Μετς με 3-0 σετ σε 68’ μόλις λεπτά και θέλουν να επαναλάβουν μια ανάλογη εμφάνιση για να πάρουν την πρόκριση στην επόμενη φάση. Για να το καταφέρουν αυτό, χρειάζεται να κερδίσουν δυο σετ για να εξασφαλίσουν την παρουσία τους στις «16» της διοργάνωσης.

Εκεί θα έχουν αντίπαλο που θα προκύψει από το ζευγάρι CSM Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Νιρεγκάζα (Ουγγαρία) με τις Ρουμάνες να έχουν κερδίσει με 3-1 στο πρώτο ματς στην έδρα τους.