Diavata Juniors Open: Ξανά στην κορυφή Βένιος και Χρηστάκος – “Χρυσές” οι Κουκουδίτσκα και Λιόφτη

Μετά το Thessaloniki Juniors Open στην Αριστοτέλους, οι Κώστας Βένιος και Ιπποκράτης Χρηστάκος κατέκτησαν και το Diavata Juniors Open, κάνοντας το 2/2 στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα beach volley, ενώ στην αντίστοιχη κατηγορία των κοριτσιών, οι Κυριακή Κουκουδίτσκα και Κατερίνα Λιόφτη αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες.

Στον τελικό των αγοριών, Βένιος και Χρηστάκος επικράτησαν των Θανάση Γιαννόπουλου και Γιώργου Παπανικολάου με 2-0 (21-15, 21-11) σετ και πήραν το χρυσό μετάλλιο, δίχως να χάσουν σετ στην διοργάνωση.

Την πρώτη θέση, την οποία έχασαν στις λεπτομέρειες στην πλατεία Αριστοτέλους, κατέκτησαν στα Διαβατά οι Κυριακή Κουκουδίτσκα και Κατερίνα Λιόφτη, κερδίζοντας στον τελικό του τουρνουά τις Δανάη Αραμπατζή και Ελένη Καλουτσάκη με 2-0 (21-14, 21-10) σετ.

Όλα τα αποτελέσματα και η τελική κατάταξη του Diavata Juniors Open ΕΔΩ.