Αιγάλεω- Λαμία 3-0: Παίρνει… παράταση η παραμονή

Με 3-0 σετ επικράτησε το Αιγάλεω της Λαμίας στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για τα πλέι-άουτ της Α1 Γυναικών, γεγονός που σημαίνει πως η παραμονή στην κατηγορία θα κριθεί στο τρίτο ματς.

Οι γηπεδούχες πήραν το πρώτο σετ με μεγάλη ανατροπή, αφού σχεδόν σε όλη τη διάρκειά του ήταν πίσω στο σκορ, με τη διαφορά, μάλιστα, να έχει φτάσει και στο +5 (16-21). Ωστόσο, με αντεπίθεση διαρκείας έφτασαν στο 25-23. Τα επόμενα δυο σετ ήρθαν πιο εύκολα, αφού είχαν το προβάδισμα από το ξεκίνημα και το διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Ο τρίτος αγώνας που θα κρίνει την παραμονή θα γίνει στο «Χαλκιοπούλειο» της Λαμίας την Τετάρτη του Πάσχα (19/4).

Διαιτητές: Κουτσούλας, Πρέντζας, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Μουζακίτη, Κατσιάρας, Γραμματεία: Καπουράνη.