Παναθηναϊκός-ΑΟ Αιγάλεω 3-0: Εύκολη επικράτηση για το «τριφύλλι» που μένει κοντά στην κορυφή

Εύκολο απόγευμα είχε ο Παναθηναϊκός στο Μαρούσι, που επικράτησε με 3-0 σετ του ΑΟ Αιγάλεω, για την 19η αγωνιστική της Volley League Γυναικών, και με τη νίκη αυτή μένει πολύ κοντά στους δύο πρωτοπόρους (ΑΕΚ και ΠΑΟΚ), ενόψει της τελευταίας αγωνιστικής το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.

Η ομάδα της Αγγελικής Αντωνιάδη βρέθηκε κοντά στο να κατακτήσει το 1ο σετ, καθώς είχε το προβάδισμα καθόλη την διάρκειά του, με τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίζει σε 23-23 με την Ανάε και στην συνέχεια την Ανθούλη να κάνει το 26-24 για το 1-0 σετ.

Στο 2ο σετ ο Παναθηναϊκός είχε από την αρχή το προβάδισμα και το κατέκτησε εύκολα με 25-19, ενώ στο 3ο σετ οι πράσινες βρέθηκαν πάλι να κυνηγούν στο σκορ μέχρι το 15-17.

Με τα σερβίς της Μεταξά ο Παναθηναϊκός πέρασε μπροστά με 18-17 και παρά την άσσο της Ντεκανί που έφερε ξανά το Αιγάλεω μπροστά στο σκορ (18-19), οι γηπεδούχες με σερί 4-0 έκαναν το 23-19. Με επίθεση της Ανθούλη διαμορφώθηκε το τελικό 25-23.

Διαιτητές: Πρέντζας, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Κολλάρου, Σταυράτη, Γραμματεία: Ταλάρου.