ZAON – ΠΑΟΚ 0-3: «Καθάρισε» σε λιγότερο από μια ώρα ο Δικέφαλος

Οι παίκτριες του ΠΑΟΚ ήταν εξαιρετικές και πέρασαν ένα ξεκούραστο απόγευμα νικώντας άνετα τον ΖΑΟΝ εκτός έδρας.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ δεν συνάντησε κανένα εμπόδιο στην έδρα του ΖΑΟΝ και συνέχισε την πορεία του προς τον φετινό τίτλο περνώντας με 3-0 σετ σε λιγότερο από μια ώρα.

Στο πρώτο σετ οι φιλοξενούμενες επέβαλαν τον ρυθμό τους από την αρχή της αναμέτρησης και πήραν προβάδισμα με 9-2. Χαρακτηριστικό του σετ είναι ότι έληξε σε μόλις 15 λεπτά με τον ΠΑΟΚ να το κερδίζει με σκορ 25-3.

Στο δεύτερο σετ ο ΖΑΟΝ μπήκε ελαφρώς καλύτερα στην αρχή αλλά με συνεχόμενους άσσους της Γαργάλα και Ηλιοπούλου ο ΠΑΟΚ άνοιξε τη διαφορά (8-22) για να κάνει το 2-0 στα σετ με τη Μερτέκη (8-25).

Και στο τελευταίο σετ δεν άλλαξαν πολλά πράγματα αφού η Γαργάλα έβαζε δύσκολα με τα σερβίς της και τις φιλοξενούμενες να τελειώνουν εντυπωσιακά τον αγώνα με το σετ να λήγει με σκορ 13-25.