Γιάννης Καλμαζίδης: «Δε μπορείς να κάνεις τόσα λάθη και ειδικά στις κρίσιμες στιγμές»

Την εντός έδρα ήττα με 2-3 σετ υπέστη ο Παναθηναϊκός κόντρα στην ΑΕΚ, στο κλειστό του Αγίου Θωμά, για την 16η αγωνιστική της Volley League Γυναικών. Οι “πράσινες” πλέον ισοβαθμούν στην 3η θέση με τον Ολυμπιακό, και απομακρύνονται από τις δύο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Σχετικά με το παιχνίδι τοποθετήθηκες ο προπονητής του “τριφυλλιού”, Γιάννης Καλμαζίδης, όπου υποστήριξε πως ήταν καλύτεροι επιθετικά από τον αντίπαλό τους, όμως πλήρωσε η ομάδα του τα πολλά λάθη στις κρίσιμες στιγμές του αγώνα.

«Αν δούμε συνολικά τα νούμερα είμαστε καλύτεροι στην επίθεση κάτι που συνήθως σου δίνει τη νίκη, αλλά πληρώσαμε τα λάθη μας.

Ειδικά στο πρώτο σετ όπου χάσαμε 9 σερβίς και η ΑΕΚ μόλις 1. Μετά ισορροπήσαμε τον αγώνα, αλλά και πάλι στο 5ο σετ κάναμε 5 ή 6 λάθη και χάσαμε κάποιους πολύ εύκολους πόντους. Δε μπορείς να κάνεις τόσα λάθη και ειδικά στις κρίσιμες στιγμές».