Ολυμπιακός-Αριστοτέλης Σκύδρας 3-0: Νίκη και τώρα το μυαλό στον Παναθηναϊκό για τους Πειραιώτες

Χωρίς να δυσκολευτεί αντιμετώπισε τον Αριστοτέλη Σκύδρας ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε 3-0 στα σετ, πριν τον πρώτο ημιτελικό για το CEV Challenge Cup κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Από την αρχή της αναμέτρησης, οι «ερυθρόλευκοι» θέλησαν να βάλουν τις βάσεις για τη νίκη και με πολύ καλά σερβίς δυσκόλεψε αρκετά την υποδοχή της ομάδας της Σκύδρας και με άνεση ήρθε το 25-16 και το προβάδισμα στα σετ.

Στο ίδιο μοτίβο ήταν και η εξέλιξη στο δεύτερο σετ, με τον Ολυμπιακό να μην επιτρέπει στους φιλοξενούμενους να κυνηγήσουν κάτι παραπάνω και διπλασίασε τα σετ με σκορ 25-18.

Στο τρίτο σετ, ο Αριστοτέλης Σκύδρας προσπάθησε να βάλει δύσκολα στον Ολυμπιακό γηπεδούχους, αφού ήταν κοντά σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια. Όμως ένα ξέσπασμα στο τέλος από την ομάδα του Πειραιά ήταν αρκετό για να πάρει το σετ και να τελειώσει το ματς με σκορ 3-0.