ΑΟΠ Κηφισιάς-ΟΦΗ 3-0: Πρόκριση στους “8” του Κυπέλλου για τους γηπεδούχους

Την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος πήρε η Κηφισιά, που επικράτησε στο Ζηρίνειο με 3-0 σετ του ΟΦΗ, στο πλαίσιο Γ’ φάσης της διοργάνωσης.

Με βασικά όπλα το σερβίς και το μπλοκ, οι παίκτες του Κώστα Χριστοφιδέλη πήραν τη νίκη κόντρα στους Κρητικούς, που είδαν τον Γιώργο Τζιουμάκα να έχει ενοχλήσεις στη γάμπα κατά την διάρκεια του ζεστάματος και τέθηκε νοκ άουτ από τον αγώνα.

Και στα τρία σετ που παίχτηκαν, οι γηπεδούχοι εξ’ αρχής επέβαλλαν το ρυθμό τους, χτίζοντας διαφορές ασφαλείας, ενώ από τα μέσα των σετ και μετά έκαναν αρκετά καλή διαχείριση στο σκορ, για να μην απειληθούν από τους φιλοξενούμενους.

Διαιτητές: Πρέντζας, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Σπίγγου Καπότης, Γραμματεία: Μισιάκα.