Challenge Cup Γυναικών: Στο Βέλγιο με στόχο την ανατροπή ο Άρης

Όλα για όλα καλείται να τα παίξει ο Άρης στο Βέλγιο, αφού πρέπει να ανατρέψει το εις βάρος του 3-1 σετ του πρώτου αγώνα με την Αστερίξ, προκειμένου να πάρει το εισιτήριο για την τελική 8αδα του Challenge Cup Γυναικών, αύριο Τετάρτη (18/01), στις 20:30 το βράδυ.

Οι «κιτρινόμαυρες» που προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη επί της Θέτιδας με 3-2 σετ, στον πρώτο αγώνα με τις Βελγίδες στο κλειστό της Μίκρας έκαναν μεγάλη προσπάθεια για τη νίκη, αλλά στις λεπτομέρειες χάθηκαν και τα τρία σετ.

Ο Άρης για να προκριθεί χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ και να κατακτήσει και το χρυσό σετ.

H Αστερίξ που βρίσκεται στην 4η θέση του βελγικού πρωταθλήματος με ρεκόρ 7-2 (έχει παιχνίδι λιγότερο), το Σάββατο 14/1 επικράτησε στην έδρα της με 3-0 σετ της Ούντεγκεμ.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Πορτογάλος Χοσέ Περέιρα και η Βουλγάρα Μιλένα Λαζάροβα.