Volley League, 11η αγωνιστική: Νικητές Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός στα ντέρμπι – Το πανόραμα

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της 11ης αγωνιστική της Volley League ανδρών.

Το Σάββατο (14/1), μετά από ένα σπουδαίο ματς, ο Ολυμπιακός έφυγε τελικά νικητής με 3-2 σετ από τη Σύρο και παρέμεινε πρώτος στη βαθμολογία με 29 βαθμούς.

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο Μίλωνας επικράτησε με 3-0 σετ του Πήγασου Πολίχνης για την 11η αγωνιστική της Volley League, ενώ και ο Άθλος Ορεστιάδας είχε εύκολο έργο κόντρα στον ουραγό Αριστοτέλη Σκύδρας φτάνοντας στην τρίτη του νίκη στη σεζόν.

Στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας, ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε νικητής στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, αφού επικράτησε με 3-1 σετ, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Την Κυριακή (15/1), την αγωνιστική έκλεισε η αναμέτρηση ΟΦΗ-Κηφισιά. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν εντυπωσιακό πέρασμα από το Ηράκλειο νικώντας τους Κρητικούς με 3-0 σετ.

Πανόραμα 11ης αγωνιστικής Volley League:

Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2022
ΑΟ Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ-Ολυμπιακός 2-3 (16-25, 25-19, 25-20, 21-25, 13-15) σε 125΄.
ΑΟΝΣ Μίλων-Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-20, 25-22, 25-16) σε 73΄
Άθλος Ορεστιάδας-Αριστοτέλης Σκύδρας 3-0 (25-17, 25-21, 25-19) σε 82΄
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 1-3 (18-25, 25-16, 24-26, 34-36) σε 132′