Challenge Cup Ανδρών: Στην Ολλανδία για το πρώτο βήμα πρόκρισης ο Παναθηναϊκός

Πολύ σημαντική η αποψινή αναμέτρηση για τον Παναθηναϊκό στην Ολλανδία, που φιλοξενείται στην έδρα της Όριον Ντοετινχάιμ, στο πλαίσιο του πρώτου αγώνα μεταξύ των δύο για τη φάση των “8” του Challenge Cup Ανδρών.

Η Όριον, στις εγχώριες υποχρεώσεις της, είναι στη 2η θέση μετά από 16 αγωνιστικές, με ρεκόρ 11-5. Το περασμένο Σάββατο 07/01 επικράτησε εύκολα της Ναϊμέγκεν εντός έδρας με 3-0 σετ, και υποδέχεται τους “πράσινους” με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.

Το “τριφύλλι” προέρχεται από την άνετη εντός έδρας νίκη επί του ΟΦΗ με 3-0 σετ (σε 67 αγωνιστικά λεπτά), ευρισκόμενος στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πίσω από Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Ρικάρντο Ραγκαζίνι από το Σαν Μαρίνο και η Ιταλίδα Σερένα Σαλβάτι.