CEV Cup Γυναικών: Κόντρα στην Τσέχικη Μπρνο ο Ολυμπιακός με φόντο τους “8”

Το ενδιαφέρον του στις Ευρωπαϊκές υποχρεώσεις στρέφει ο Ολυμπιακός, ο οποίος υποδέχεται το απόγευμα της Τετάρτης 11/01 (19:00) την Κράλοβο Μπρνο από τη Τσεχία, στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων, στο πλαίσιο της φάσης των «16» του CEV Cup γυναικών.

Η Μπρνο στους «32» της διοργάνωσης απέκλεισε τον ΠΑΟΚ, ενώ οι «ερυθρόλευκες» άφησαν εκτός τη σλοβένικη Κάλτσιτ Κάμνικ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Τσέχικο πρωτάθλημα βρίσκεται στην 4η θέση μετά από 19 παιχνίδια, με ρεκόρ 12-7.

Για την 19η αγωνιστική η Μπρνο είχε εύκολο έργο και επιβλήθηκε της Μίστεκ στην έδρα της με 3-0 σετ, ενώ οι Πειραιώτισσες προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη επί του ΑΟ Θήρας με 3-0 σετ.

Διαιτητές του αγώνα είναι η Πολωνή Καταρζίνα Σοκόλ και ο Βούλγαρος Λιούμπομιρ Σιράκοφ.