Volley League Γυναικών, 11η αγωνιστική: Μεγάλη νίκη της ΑΕΚ στο ντέρμπι “Δικεφάλων” – Το πανόραμα

Το Σάββατο 07/01 άρχισε και ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική της Volley League Γυναικών, η οποία είχε έξι δυνατές αναμετρήσεις.

Στις 18:00, είχαμε τις δύο πρώτες “μονομαχίες” ανάμεσα σε ΑΟ Αιγάλεω και Ηλυσιακό ΑΟ, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν στις λεπτομέρειες, μετά από δύο ώρες αγώνα, ενώ την ίδια ώρα η ΑΟ Λαμία 2013 υποδεχόταν τον ΖΑΟΝ, τον οποίο κέρδισε εύκολα με 3-0 σετ.

Τρία τέταρτα αργότερα ξεκίνησε και το ντέρμπι “Δικεφάλων”, κατά το οποίο η Ένωση πήρε εμφατική νίκη επί του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ με 3-0 σετ, και έβαλε… φωτιά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στις 19:00 ξεκίνησε η αναμέτρηση του ΑΟ Θήρας με τον Ολυμπιακό, με τους “ερυθρόλευκους” να μη συναντούν πρόβλημα ώστε να πάρουν την εκτός έδρας νίκη με 0-3 σετ, μειώνοντας κι’ άλλο την απόσταση από τον ΠΑΟΚ, ενώ στις 19:30 η Θέτιδα επικράτησε εντός έδρας του ΑΟ Μαρκόπουλου με 3-1 σετ.

Αυλαία στην 11η στροφή του Ελληνικού πρωταθλήματος έριξε η αναμέτρηση μεταξύ Παναθηναϊκού και Άρη, με τις “πράσινες” να επικρατούν χωρίς πρόβλημα με 3-0 σετ, σε μία ώρα και επτά λεπτά παιχνιδιού.