Ολυμπιακός-Κάλτσιτ Κάμνικ 3-0: Εύκολο βράδυ για τις “ερυθρόλευκες” και πρόκριση στους “16” (vid)

Δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απόψε ο Ολυμπιακός, που επικράτησε με 3-0 σετ της Κάλτσιτ Κάμνικ στο κλειστό του Ρέντη, και σε συνδυασμό με την εκτός έδρας νίκη του με 3-1 σετ στη Σλοβενία, πέρασε στους “16” του CEV Cup Γυναικών.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Ολυμπιακός – Καμνίκ 3-0 ΣΕΤ |HIGHLIGHTS|”,”description”:”Ολυμπιακός – Καμνίκ 3-0 ΣΕΤ |HIGHLIGHTS|”,”thumbnailUrl”:”https://i4thumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMi8xMi8yMC8yMC80NF81MF82M2EyMWVjMjhiYzg5LmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT3M2S”,”uploadDate”:”2022-12-20T20:43:59.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cp6xpxfm5bxl”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}

Οι “ερυθρόλευκες” έψαχναν για αρχή την κατάκτηση των δύο σετ, ώστε να σφραγίσουν την πρόκριση. Αλλά παίζοντας μεθοδικά και με σοβαρότητα, κατέκτησαν εύκολα το πρώτο σετ.

Στο 2ο σετ, οι φιλοξενούμενες ανέβασαν σταδιακά την πίεσή τους, και προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα με την κατάκτηση του, αλλά δεν μπόρεσαν να πατήσουν πάνω στο ισχνό-υπέρ τους προβάδισμα, οι Πειραιώτισσες το ανέτρεψαν και κλείδωσαν την πρόκριση από νωρίς.

Στο 3ο και τελευταίο σετ, με βάση την εξέλιξη του ματς, ο Μιτσέλι έκανε κάποιες αλλαγές, ωστόσο οι παίκτριές του δε χαλάρωσαν, και έφτασαν άνετα στη νίκη χωρίς να απωλέσουν κάποιο σετ.

Ο Ολυμπιακός γνωρίζει πλέον πως θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Μπρνο-ΠΑΟΚ, με τους Θεσσαλονικείς να έχουν το πάνω χέρι για την πρόκριση, λόγω της νίκης τους στο πρώτο game με 3-2 σετ.