Challenge Cup Γυναικών: Για το πρώτο βήμα της πρόκρισης στους “16” ο Παναθηναϊκός

H γυναικεία όμάδα του Παναθηναϊκού στο βόλεϊ γυναικών, είναι έτοιμη να μπει στη πρώτη της “μάχη” για τους “32” του Challenge Cup γυναικών κόντρα στην Γαλλική Ναντ, σε μια αναμέτρηση, όπου θα γίνει στο κλειστό του Αγίου Θωμά την Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου στις 16:30. Ο αγώνας θα καλυφθεί τηλεοπτικά από τo κανάλι της Cosmote Sport 9.

Οι “πράσινες” έφτασαν στις 32 καλύτερες ομάδες, αφού νίκησαν στον προκριματικό γύρο την Ελβετική Πφέφιγκεν με 3-0 σετ εντός έδρας και 3-2 εκτός.

Οι παίκτριες του Παναθηναϊκού, προέρχονται από νίκη, αφού επικράτησαν στην 9η αγωνιστική της Volley League γυναικών, του Ηλυσιακού με 3-0 σετ και θέλουν να συνεχίσουν με νίκες και εκτός Ελλάδος.

Από την άλλη, η αντίπαλος τους, βρίσκεται στην πρώτη θέση της Γαλλικής Λίγκας, έχοντας δέκα νίκες και μια ήττα σε 11 αγώνες.

Ο αγώνας της ρεβάνς για τις δύο ομάδες είναι προγραμματισμένος για τις 20 Δεκεμβρίου, ώρα 21:00.