Άρης-Λαμία 1-3: Πρώτη εκτός έδρας για την Λαμία

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Α.Ο. Λαμίας ο οποίος πέρασε από τη Μίκρα κερδίζοντας τον Άρη με 3-1 σετ.

Οι παίκτριες του Ηλία Αγγέλη αν και βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 σετ, γύρισαν το ματς και κατάφεραν μέσα από μία «στιβαρή» άμυνα και μία πολύ δραστήρια επίθεση να φτάσουν στην ανατροπή και να κερδίσουν με 3-1 σετ.

Διαιτητές: Ισκάς, Δημητρίου, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Βασδέκης, Κουκουμάκας Π., Γραμματεία: Πασπάλα Αικ.

Τα σετ: 1-3 (25-21, 24-26, 21-25, 19-25) σε 116′

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Γιάννης Τσαϊρέλης): Τάνη, Ρόμπινσον, Απλαδά, Τσούμπα, Μοντάνο, Σίλβα / Θεοδοσίου (λ), Καμπούρη (λ), Αποστολίδου, Σαλαγκούδη, Πιτσιγκώνη, Κεραμιτσοπούλου.

Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Ηλίας Αγγέλης): Ρωσσιάδου, Βαρμπάνοβα, Μέμπους, Λίβινγκστον, Μητακίδου, Περέιρα / Γεωργιάδου (λ), Κουτρουμπή,