Ολυμπιακός-Άρης 3-1: Πέμπτη σερί νίκη για τις «ερυθρόλευκες»

Ο Ολυμπιακός νίκησε 3-1 σετ τον Άρη στο κλειστό «Μ. Μερκούρη» και έφτασε τις πέντε σερί νίκες στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο σετ, όμως οι φιλοξενούμενες έφεραν το ματς στα ίσια στο δεύτερο. Ο Ολυμπιακός πήρε τα δυο επόμενα σετ και τελικά έφτασε στη νίκη. Κορυφαία για τις «ερυθρόλευκες» ήταν η Γουίντερς με έντεκα πόντους, ενώ από την πλευρά των «κίτρινων» η Τσούμπα είχε 20 πόντους. Ο Ολυμπιακός πήρε 54 πόντους από επιθέσεις, 27 από λάθη αντιπάλων, οκτώ από μπλοκ και εννέα από άσσους. Ο Άρης πήρε 48 πόντους από επιθέσεις, 19 από λάθη αντιπάλων, πέντε από μπλοκ και τέσσερις από άσσους.

Διαιτητές: Βελώνης, Λιάκου

Παρατηρητής: Παπαδόπουλος

Επόπτες: Ιωάννου, Βέντρας

Γραμματεία: Μπίτσικα