Volley League Ανδρών, 4η αγωνιστική: Ματσάρες σε Ζηρίνειο και Άγιο Θωμά – Το πανόραμα

Με φοβερό θέαμα και σκληρές μάχες “έκλεισαν” τα ματς του Σαββάτου για την 4η αγωνιστική της Volley league ανδρών.

Το πιο χορταστικό, ανατρεπτικό και συνάμα συγκλονιστικό ματς της Α1 ανδρών έγινε στο Ζηρίνειο όπου η Κηφισιά μετά από αγώνα τριών ωρών νίκησε τον ΑΟΝΣ Μίλων 3-2 σετ. Συγκλονιστικό ήταν το τάι μπρέικ όπου η Κηφισιά επικράτησε με 21-19, ενώ αγώνας τελείωσε 5 λεπτά μετά τα μεσάνυχτα της Κυριακής (13/11).

Λίγο πιο πέρα, στον Άγιο Θωμά, ο Παναθηναϊκός παρότι βρέθηκε πίσω με 2-1 στο ντέρμπι με τον Φοίνικα δείχνοντας αγωνιστικά προβλήματα, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να κάνει την μεγάλη ανατροπή επικρατώντας με 3-2 και παίρνοντας έτσι τους 2 βαθμούς, έναντι εντός των Συριανών.

Από την, άλλη ο ΠΑΟΚ με όπλα το σερβίς και το μπλοκ και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Θεόδωρο Βουλκίδη νίκησε στο Ηράκλειο τον ΟΦΗ με 3-1 σετ και σημείωσε την τρίτη νίκη του μετά την 4η αγωνιστική στη Volley League. Ο δικέφαλος έπιασε τους 9 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ γνώρισε την τρίτη του ήττα στο πρωτάθλημα.