Volley League Γυναικών, 4η αγωνιστική: Παραμένει αήττητος στην κορυφή ο ΠΑΟΚ – Το πανόραμα

Ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις του Σαββάτου (6/11) για την 4η αγωνιστικής της Volley League γυναικών.

Την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμα ματς πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ, που πέρασε εύκολα από το “Αντώνης Φώτσης”, κερδίζοντας τον Ηλυσιακό με 3-0 σετ. Οι Θεσσαλονικές κυριάρχησαν άνετα έχοντας σε πολύ καλή μέρα όλα τα επιθετικά τους όπλα (16/28 η Κρολ, 7/11 η Στράντζαλη και 8/16 η Κέιφρι).

Επιτυχημένο ήταν το πέρασμα του Ολυμπιακού από την έδρα του Αιγάλεω, με το 3-0 σετ να έρχεται μετά 76 λεπτά. Με την τριάδα των Σάλας, Γουίντερς και Κούμπουρα να πετυχαίνει τους 47 από τους 75 πόντους του αγώνα, ο Ολυμπιακός πέτυχε την τρίτη του νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ΑΕΚ που υποχρέωσε τον ΖΑΟΝ στην τέταρτη ήττα του σε ισάριθμους αγώνες. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν με τις γνωστές απουσίες (Μικρουδάκη, Κακουράτου) και τη Λε Του ως μοναδική ξένη, ενώ η Ένωση είχε στον πάγκο τον Χάρη Σκουτελάκο μετά τη λύση της συνεργασίας με τον Κώστα Αρσενιάδη.

Στις νίκες επέστρεψε η Θέτιδα που έδωσε τέλος στο σερί των δύο ήττων, υποχρεώνοντας τη Λαμία στην τρίτη συνεχόμενη απώλεια της, επικρατώντας με 3-0 σετ.

Τέλος, με υπεροχή σε σερβίς, μπλοκ και επίθεση ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε στο κλειστό του Αγίου Θωμά του ΑΟ Θήρας με 3-0 σετ.

Χωρίς να συναντήσει προβλήματα ο Φοίνικας Σύρου επικράτησε με 3-0 σετ του Πήγασου Πολίχνης, πετυχαίνοντας την δεύτερη φετινή του νίκη.