Challenge Cup: Η εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στο Μίλωνας-Χάποελ Μάτε (pics)

Άκρως εντυπωσιακή ήταν η ατμόσφαιρα στο 1ο χρονικά παιχνίδι, ανάμεσα σε Μίλωνα Νέας Σμύρνης και Χάποελ Μάτε, για το Challenge Cup, με τους φιλάθλους των γηπεδούχων να γεμίζουν το κλειστό γήπεδο και να δημιουργούν ένα αίσθημα γιορτής.

Μπορεί η ομάδα τους, εν τέλει, να μην κατάφερε να πάρει τη νίκη, και το πλεονέκτημα ενόψει της ρεβάνς, στις 20/10 στο Ισραήλ, μιας και ηττήθηκε ο Μίλωνας με 3-2 στα σετ (25-17, 18-25, 25-16, 14-25, 08-15), όμως οι φίλοι του στις εξέδρες του κλειστού «Κροίσος Πέρσης» δε σταμάτησαν λεπτό να τους επευφημούν.

Με τους παίκτες, τόσο της Ελληνικής ομάδας, όσο και της φιλοξενούμενης, να μιλούν με τα καλύτερα λόγια για την εκρηκτική ατμόσφαιρα του κοινού στις εξέδρες, κάτι που οδήγησε και τους παίκτες σε έναν θεαματικό αγώνα των 5 σετ, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.