Κουβέιτ – Παναθηναϊκός 3-1: Έχασαν στις λεπτομέρειες οι “πράσινοι” στο πρώτο ματς στην Κύπρο

Την ήττα με 3-1 από την Κουβέιτ Sporting Club γνώρισε ο Παναθηναϊκός στην Κύπρο στο πρώτο παιχνίδι του, στο τουρνουά του Παραλιμνίου, Έτσι, οι «πράσινοι» θα αγωνιστούν στον μικρό τελικό του Σαββάτου (24/9, 18.00).

Παρά τις απουσίες, οι παίκτες του Παναθηναϊκού ήταν ανταγωνιστικοί χάνοντας τα δύο πρώτα σετ με 25-21 και 25-13, ενώ μείωσαν σε 2-1 κατακτώντας το τρίτο με 25-17. Ωστόσο, η ομάδα από το Κουβεϊτ κατάφερε να πάρει τη νίκη φθάνοντας στο 25-20 και το 3-1.

Στα θετικά για το “τριφύλλι” ήταν η παρουσία 150 φιλάθλων του που δημιούργησαν μια όμορφη ατμόσφαιρα αποθεώνοντας τους παίκτες και τον Δημήτρη Ανδρεόπουλο.

Να σημειωθεί ότι, ο Παναθηναϊκός έπαιζε χωρίς τους Ρανγκέλ που ταλαιπωρείται από τραυματισμό, ενώ επιλέχθηκε να μην αγωνιστούν και οι Ερνάντεζ, Πετρέας, Ζήσης. Απών ήταν και ο Μάρκου που συμμετείχε με την Εθνική Εφήβων στα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.