Αγώνας Α’ κατηγορίας: Κυρίαρχος ο Κεφαλάς στη Κάρυστο

Ο Ιουστιάν Κεφαλάς ήταν ο μεγάλος νικητής Ολυμπιακού τόξου ανδρών στον Αγώνα Α’ κατηγορίας τοξοβολίας που διεξήχθη στην Κάρυστο το διήμερο 8-9/10.

Ο Αθλητής του Γ.Σ Κερατέας κατέκτησε την 1η θέση με επίδοση 545(19 δεκάρια). Στην 2η θέση μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα βρέθηκε ο Γιάννης Γερουλάκης (Α.ΣΚ.Ο Ηλιούπολης Πάνδαρος) με επίδοση 521 (22 δεκάρια). Την ίδια επίδοση αλλά με λιγότερα κεντρικά δεκάρια 521(15 δεκάρια) είχε ο Νεκτάριος Γρηγοράτος του Σ.Ο Ελευσίνας με αποτέλεσμα να κατακτήσει την 3η θέση.

Κατάταξη

1.Κεφαλάς Ιουστιάν (Γ.Σ Κερατέας) 545 (19 δεκάρια)
2.Γερουλάκης Γιάννης (Α.ΣΚ.Ο Ηλιούπολης Πάνδαρος) 521 (22 δεκάρια)
3.Γρηγοράτος Νεκτάριος (Σ.Ο Ελευσίνας) 521 (15 δεκάρια)
4.Χωριανόπουλος Ιωάννης (Τετραπτερυλλίς) 474 (10 δεκάρια)
5.Νίνης Κοσμάς Α.Ο Παναθηναϊκός 474 (5 δεκάρια)

Στην κατηγορία Ολυμπιακού τόξου Ανδρών U21, νικητής ήταν ο Κάρολος-Σωσίπατρος Καλογερόπουλος (Α.Ο.Τ Αχαιοί) με επίδοση 337(2 δεκάρια), 2ος ο Παναγιώτης Κουδούνης (Α.Π.Φ.Σ Διρφύων Μεσσαπίων Ιπποβότες) με επίδοση 307(6 δεκάρια) και 3ος ο Σπύρος Κεκεμπάνος (Α.Ο Καρύστου) με επίδοση 270 (1 δεκάρι).

Στην κατηγορία Σύνθετου τόξου Ανδρών, νικητής ήταν ο Δημήτρης Φούκας (Α.ΣΚ.Ο Ηλιούπολης Πάνδαρος) με επίδοση 567(28 δεκάρια). Την 2η θέση κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Κούγιας (Ακαδημία Τοξοβολίας) με επίδοση 512(8 δεκάρια).