Πανελλήνιο Α/Γ: Το χρυσό η Αναστασία Τσακίρη στο Σύνθετο Τόξο

Η Αναστασία Τσακίρη του ΣΟ Ελευσίνας επικράτησε της Κατερίνας Ορφανίδου από τον ΓΑΣ Χολαργού με 141-138, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, στο Σύνθετο Τόξο, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τοξοβολίας Ανοιχτού Χώρου Ανδρών-Γυναικών που πραγματοποιήθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο (3-4/9) στις εγκαταστάσεις της Σχολής Ικάρων στο Τατόι.

Η Ελληνίδα Τοξότης πέρασε από τη πρώτη φάση άνευ αγώνα. Στη δεύτερη φάση αντιμετώπισε την Ευγενία Γεωργικοπούλου (ΑΣΤ Αβάρις), την οποία νίκησε με 136-132. Στον ημιτελικό αγωνίστηκε κόντρα στην Γεωργία Παπαγγελή, την οποία επικράτησε με 140-129.

Στον τελικό βρέθηκε με την Κατερίνα Ορφανίδου, νικώντας με 141-138, παίρνοντας το χρυσό μετάλλιο. Την τρίτη θέση πήρε η Πολυμνία Τζανόγλου, η οποία κέρδισε την Γεωργία Παπαγγελή με 133-125.