Πανελλήνιο Α/Γ: Πρωταθλήτρια η Χριστίνα-Παρασκευή Κουντούρη στο Bare Bow

Η Χριστίνα – Παρασκευή Κουντούρη του ΑΣΤ – Αβάρις επικράτησε της Ευγενίας Μεταξά από τον ίδιο σύλλογο με 6-4, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, στο Bare Bow, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τοξοβολίας Ανοιχτού Χώρου Ανδρών-Γυναικών που πραγματοποιήθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο (3-4/9) στις εγκαταστάσεις της Σχολής Ικάρων στο Τατόι.

Η Ελληνίδα Τοξότης πέρασε άνευ αγώνα το πρώτο σκέλος. Στον δεύτερο αγώνα της, αντιμετώπισε την Μαρία Πιάνου (ΑΣΤ – Αβάρις), την οποία κέρδισε με 6-0. Στον τελικό αγωνίστηκε με την Ευγενία Μεταξά (ΑΣΤ – Αβάρις), κερδίζοντας ξανά με 6-0.

Την τρίτη θέση στο βάθρο πήρε η Σόνια Κουλέπη (ΑΣΤ – Αβάρις), κερδίζοντας την Μαρία Πιάνου από τον ίδιο σύλλογο με 6-4.