Πανελλήνιο Α/Γ: Πρωταθλητής ο Νικόλαος =-Δημήτριος Δρακιώτης στο Σύνθετο Τόξο

Ο Νικόλαος – Δημήτριος Δρακιώτης του ΑΣΠ Προμηθέας επικράτησε του Σταύρου Κουμέρτα (ΑΣΗ Εκήβολος) με 144-141, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, στο Σύνθετο Τόξο, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τοξοβολίας Ανοιχτού Χώρου Ανδρών-Γυναικών που πραγματοποιήθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο (3-4/9) στις εγκαταστάσεις της Σχολής Ικάρων στο Τατόι.

Ο Έλληνας Τοξότης πέρασε από την πρώτη φάση άνευ αγώνα. Στη δεύτερη φάση αντιμετώπισε τον Άρη Λυμπέρη (ΑΤΟ Φιλοκτήτης), τον οποίο νίκησε με 148-131. Στους προημιτελικούς επικράτησε επί του Ιωάννη Στεμέλου (ΣΟ Ελευσίνας) με 147-138, ενώ στον ημιτελικό αγωνίστηκε με τον Σπύρο Μούκα (ΑΟΠ Ερμής), επικρατώντας με 146-137.

Στον τελικό μονομάχησε με τον Σταύρο Κουμέρτα, νικώντας με 144-141 και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Την τρίτη θέση συμπλήρωσε ο Σπύρος Μουκας, νικώντας τον Θανάση Κωστόπουλο (ΣΟΑ – ΑΣΟΕΕ) με 142-135.