Πανελλήνιο Α/Γ: Επικράτησε η Δήμητρα Παπαδοπούλου στο Ολυμπιακό Τόξο

Η Δήμητρα Παπαδοπούλου του ΑΟΤ Αχαιοί επικράτησε της Σοφίας – Θεοδώρας Χαλκιοπούλου Δασκαλάκη από τον ΓΑΣ Κατερίνης «Ο Αρχέλαος» με 6-4, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, στο Ολυμπιακό Τόξο, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τοξοβολίας Ανοιχτού Χώρου Ανδρών-Γυναικών που πραγματοποιήθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο (3-4/9) στις εγκαταστάσεις της Σχολής Ικάρων στο Τατόι.

Η Ελληνίδα τοξότρια, συνάντησε στον δεύτερο γύρο (τον πρώτο τον πέρασε άνευ αγώνα), την Ελένη Μητσιάκη (ΓΑΣ Κατερίνας «Ο Αρχέλαος»), την οποία την νίκησε με 6-0. Στη συνέχει αγωνίστηκε με την Ελευθερία Ματιάτου (Τετραπτερυλλίς), με την οποία κέρδισε δύσκολα με 6-5.

Έπειτα, στον τελικό συνάντησε την Σοφία – Θεοδώρα Χαλκιοπούλου Δασκαλάκη (ΓΑΣ Κατερίνης «Ο Αρχέλαος», επικρατώντας με 6-4 και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Την τρίτη θέση κέρδισε η Ελευθερία Ματιάτου, που κέρδισε την Λήδα Νάνου (ΑΟ Στόχος) με 6-0 στον μικρό τελικό.