Πανελλήνιο Α/Γ: “Χρυσός” ο Σταμάτης Κρητικός στο Bare Bow

Ο Σταμάτης Κρητικός του ΑΣΤ – Αβάρις επικράτησε του Εμμανουήλ – Χαράλαμπου Παπαλεξάνδρου από την Ακαδημία Τοξοβολίας με 6-4, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, στο Bare Bow, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τοξοβολίας Ανοιχτού Χώρου Ανδρών-Γυναικών που πραγματοποιήθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο (3-4/9) στις εγκαταστάσεις της Σχολής Ικάρων στο Τατόι.

Ο Έλληνας Τοξότης πέρασε από την πρώτη φάση άνευ αγώνα. Στη δεύτερη φάση επικράτησε επί του Ιωάννη Αγγελακόπουλου (ΑΣΤ Αβάρις) με 6-0. Έπειτα, συνάντησε τον Άρη Κορμπέτη (ΑΣΤ Κορυβάντες) στον ημιτελικό, νικώντας με 6-5.

Στον τελικό συναντήθηκε με τον Εμμανουήλ – Χαράλαμπο Παπαλεξάνδρου, επικρατώντας με 6-4, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο. Την τρίτη θέση πήρε ο Άρης Κορμπέτης, επικρατώντας επί του Ναπολέων Κορνίζου (ΑΣΤ – Αβάρις) με 6-0.