Αγώνες Α’ Κατηγορίας: Η Ορφανίδου κατέκτησε την 1η θέση στο Σύνθετο Τόξο

Η Τοξότρια του Χολαργού επικράτησε στο Σύνθετο Τόξο γυναικών πραγματοποιώντας πολύ καλή επίδοση.

Η Κατερίνα Ορφανίδου ήταν αυτή που ξεχώρισε στον Αγώνα Ανοιχτού Χώρου Α’ Κατηγορίας στο Σύνθετο Τόξο Γυναικών που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ το Σάββατο 27/8. Να σημειωθεί ότι οι νικήτριες προέκυψαν από τους προκριματικούς γύρους καθώς δεν πραγματοποιήθηκαν κόντρες.

Με 338/360 και 336/360 σε πρώτο και δεύτερο γύρο αντίστοιχα η Ορφανίδου, η οποία είχε μάλιστα 38 10άρια (12 κεντρικά) πήρε την 1η θέση με συνολική επίδοση 674/720.

Στη 2η θέση βρέθηκε η έμπειρη Ελληνίδα τοξοβόλος και πολλάκις πρωταθλήτρια Ελλάδος στο συγκεκριμένο Τόξο, Νατάσα Τσακίρη (ΣΟ Ελευσίνας) με συνολική επίδοση 632/720, ενώ στην τριάδα του βάθρου βρέθηκε και η Γεωργία Τσουκνάκη (ΑΣΗ Εκηβόλος) με 622/720.

Στην 4η θέση πλασαρίστηκε η Αθηνά Γκολέμη (ΑΣΤ-Αβαρίς) με 619/720, ενώ την 7άδα που συμμετείχαν στον αγώνα συμπλήρωσαν οι: Γεωργία Παπαγγελή (Ιππικός Όμιλος Κω), Ευγενία Γεωργικοπούλου (ΑΣΤ-Αβαρίς) και Άννα Παπαδημητρίου (ΣΟΑ Ερμής).