China Open: Το ξέσπασμα του Τσιτσιπά στη ρακέτα του μετά το break στο 2ο σετ (vid)

Έξω φρενών έγινε ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατά τη διάρκεια του 5ου game στο 2ο σετ της αναμέτρησής του με τον Νίκολας Τζάρι, καθώς υπέστη break έπειτα από δικό του διπλό σφάλμα, και επί της ουσίας έδωσε μεγάλο προβάδισμα νίκης στον Χιλιανό αντίπαλό του.

Για την ιστορία του αγώνα, ο Τζάρι κέρδισε με 6-4, 6-4 μετά από μιάμιση ώρα παιχνιδιού, και προκρίθηκε στον 2ο γύρο του China Open, με τον κορυφαίο Έλληνα τενίστα να αποχαιρετά πρόωρα το Πεκίνο, και να ξεκινά με ήττα την ασιατική περιοδεία του.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Ξέσπασε στη ρακέτα του ο Τσιτσιπάς και την έσπασε μετά το διπλό λάθος”,”description”:”Ξέσπασε στη ρακέτα του ο Τσιτσιπάς και την έσπασε μετά το διπλό λάθος”,”thumbnailUrl”:”https://i4thumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wOS8yOS8wOS8xMl8xNV82NTE2OTRlZmRmZjdhLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT41S”,”uploadDate”:”2023-09-29T09:12:05.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cvva8w05s0j5″,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}