Wimbledon: Στον Γιούμπανκς το δεύτερο σετ και όλα μοιρασμένα στο Court 2 (vid)

Έχασε στις λεπτομέρειες την ευκαιρία να βρεθεί ένα βήμα πιο κοντά στη νίκη και στους “8” του Wimbledon ο Στέφανος Τσιτσιπάς, καθώς ο Κρίστοφερν Γιούμπανκς κατάφερε να κρατήσει αυτή τη φορά την ακεραιότητα του σερβίς του, και να ισοφαρίσει στα σετ μετά από ένα καλό tie-break από μέρος του.

Πλέον το παιχνίδι είναι στην απόλυτη ισορροπία, και το 3ο σετ θα είναι απολύτως κομβικό για τη εξέλιξη της αναμέτρησης στο Court 2, με τον νικητή της “μονομαχίας” να αντιμετωπίζει στα προημιτελικά τον Ντανιίλ Μεντβέντεφ, που προκρίθηκε χωρίς να ολοκληρωθεί το ματς με τον Γίρι Λεχέτσκα, έπειτα από εγκατάλειψη του Τσέχου μετά το 2ο σετ (6-4, 6-2).