Wimbledon: Ξανά μπροστά ο Τσιτσιπάς και θέλει ένα σετ για την πρόκριση! (vid)

Επέστρεψε εκ νέου δυναμικά στη διεκδίκηση του αγώνα ο Στέφανος Τσιτσιπάς, που δεν πτοήθηκε από την απώλεια του 2ου σετ, και με δύο νέα break στο 3ο μέρος κατάφερε να προηγηθεί με 2-1, και να βρίσκεται ένα βήμα μακριά από τη νίκη και την πρόκριση στα προημιτελικά του Wimbledon.

Μέχρι το 4ο game το παιχνίδι ήταν στην απόλυτη ισορροπία, ώσπου στο αμέσως επόμενο ο No. 5 του κόσμου βρέθηκε σε διπλό break point, και με την πρώτη του ευκαιρία το πέτυχε για να αλλάξει τα δεδομένα του ματς.

Δίχως κινδύνους υπερασπίστηκε το σερβίς του, κράτησε την απόσταση ως έχει μέχρι το 8ο game, και στο φινάλε έκλεισε το σετ ξανά με break, για να σερβίρει και πρώτος στο 4ο σετ (6-3).