Australian Open: Τα highlights της μεγάλης νίκης-πρόκρισης του Στέφανου Τσιτσιπά (vid)

Τη μεγάλη πρόκριση στον τελικό του Australian Open πήρε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, που επικράτησε με 3-1 σετ (7-6(1), 6-4, 6-7(6), 6-3) του Κάρεν Χατσάνοφ, σε 3 ώρες και 22 λεπτά αγώνα, για να διεκδικήσει την πρώτη κατάκτηση ενός Grand Slam στην έως τώρα καριέρα του, είτε απέναντι στον Νόβακ Τζόκοβιτς, είτε στον Τόμι Πολ.

Ο 24χρονος Έλληνας τενίστας ήταν άψογος από τη γραμμή του σερβίς, εύστοχος και ψύχραιμος στις επιστροφές του, και θα μπορούσε να είχε πάρει και straight νίκη απέναντι στον No. 20 του κόσμου, αλλά το τρίτο σετ χάθηκε στις λεπτομέρειες του tie-break.