Australian Open: Τα highlights της νίκης του Τσιτσιπά κόντρα στον Λεχέτσκα (vid)

Συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις στο Australian Open της Μελβούρνης (16-29/01) ο Στέφανος Τσιτσιπάς, καθώς κέρδισε τον Γίρι Λεχέτσκα με 3-0 σετ (6-3, 7-6(2), 6-4), μετά από 2 ώρες και 17 λεπτά αγώνα, στο πλαίσιο των προημιτελικών της διοργάνωσης, και βρίσκεται στην τελική 4αδα.

Ο 24χρονος Έλληνας τενίστας ήταν απόλυτα συγκεντρωμένος στο κορτ, καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τον Τσέχο αντίπαλό του, είχε ψύχραιμα και εύστοχα χτυπήματα, και δίκαια επικράτησε χωρίς να χάσει κάποιο σετ, για να βρεθεί για 4η φορά στην καριέρα του στα ημιτελικά του εν λόγω Grand Slam.