Australian Open: Τα τελευταία λεπτά του super tie-break της αναμέτρησης των αδερφών Τσιτσιπά (vid)

Ήττα στις λεπτομέρειες για τους Στέφανο και Πέτρο Τσιτσιπά από τους No. 1 του ταμπλό στα διπλά, Γουέσλι Κούλχοφ και Νιλ Σκάπσκι με 2-1 σετ (7-6(6), 4-6, 7-6(7), μετά από 2 ώρες και 45 λεπτά αγώνα, στο πλαίσιο του 2ου γύρου του Australian Open της Μελβούρνης (16-29/01).

Μοναδικό break στον αγώνα αυτό του Ελληνικού διδύμου στο 5ο game του 2ου σετ, μιας και οι δύο ομάδες έθεσαν σε προτεραιότητα την ακεραιότητα του σερβίς τους. Γεγονός, μάλιστα, που εν τέλει επ’ ωφέλησε τον Βρετανό και τον Ολλανδό, που βγήκαν δύο φορές νικητές στο tie-break.