Paris Masters: Στον επόμενο γύρο δίχως… προβλήματα ο Πολ

Το εισιτήριο για τον 2ο Γύρο του Paris Masters πήρε με σχετική ευκολία ο Τόμι Πολ. Ο Αμερικανός επιβλήθηκε με 6-4, 6-4 του Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγκούτ, παίρνοντας έτσι και την πρώτη νίκη του κόντρα στον Ισπανό έπειτα από τρεις σερί ήττες.

Στο πρώτο σετ ο Μπαουτίστα Αγκούτ δεν κατάφερε να βρει την απαιτούμενη σταθερότητα στο σερβίς του και τα δύο μπρέικ που δέχθηκε οδήγησαν στο 6-4 υπέρ του Πολ. Στο δεύτερο μέρος ξανά ο Νο31 στον κόσμο Αμερικανός μπόρεσε να χτυπήσει το σερβίς του 34χρονου Ισπανού και με ένα νέο μπρέικ έφτασε ξανά στο 6-4, δίνοντας τέλος στο ματς έπειτα από 1 ώρα και 26 λεπτά.

Στην επόμενη φάση ο Πολ θα αντιμετωπίσει ξανά Ισπανό αντίπαλο, με το επίπεδο δυσκολίας όμως να αναβαθμίζεται καθώς πρόκειται για τον Ράφαελ Ναδάλ.