34α Κυριακίδεια: Νικητές οι Πιτσώλης και Μπάλλα στη Φιλοθέη

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκαν τα 34α Κυριακίδεια, ένας αγώνας με ιστορική σύνδεση με έναν σπουδαίο αθλητή, τον Στέλιο Κυριακίδη. Ο αγώνας διεξήχθη το πρωί της Κυριακής (03/12), με εκκίνηση και τερματισμό το στάδιο «Στέλιος Κυριακίδης» στη Φιλοθέη.

Ο πρωταθλητής του μαραθωνίου των 10χλμ στους άνδρες ήταν ο Χαράλαμπος Πιτσώλης (ΓΑΣ Ιλισσός) με 32.10, όσο πέτυχε και ο δεύτερος του αγώνα, ο Οδυσσέας Κίκας (Εθνικός ΓΣ), που έκανε πολύ καλή παρουσία.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο τρίτος στον μαραθώνιο της Αθήνας, Γιώργος Μίνος (ΟΣΦΠ) με 32.18. Παράλληλα στις γυναίκες νίκησε η 24χρονη Ντενίσα Μπάλλα (ΠΓΣ) με 37.07 και ακολούθησαν οι Ανθή Κυριακοπούλου (Παναθηναϊκός) με 37.18 και στην τρίτη η Ισαβέλλα Κοτσαχείλη (Πανιώνιος) με 37.51.