Gold Tour: Πέμπτος στο Τούρκου με 13.53 ο Τραΐκοβιτς

Την πέμπτη θέση στο τελικό των 110μ. με εμπόδια κατέλαβε ο Μίλαν Τραΐκοβιτς, στο μίτινγκ στίβου στο Τούρκου της Φινλανδίας, για το Gold Tour της World Athletics. Ο Κύπριος σπρίντερ τερμάτισε με χρόνο 13.53, έχοντας μία μέτρια εκκίνηση, αλλά πολύ καλή ταχύτητα στο δεύτερο ήμισυ της κούρσας του.

Νικητής στον αγώνα ήταν ο Αμερικανός Τζαμάλ Μπριτ με 13.32, με δεύτερο τον Βραζιλιάνο Ράφαελ Περέιρα (13.41), τρίτο τον Ιταλό Χασάνε Φοφανά (13.43) και τέταρτο τον Σουηδό Μαξ Χρέλια (13.53), ο οποίος υπερίσχυσε του Τραΐκοβιτς στο φώτο φίνις. Σημειώνεται πως ο Κύπριος είχε “γράψει” χρόνο 13.57 λίγη ώρα νωρίτερα, στην κούρσα της ημιτελικής σειράς.