Πανελλήνιο ημιμαραθωνίου: Για 5η φορά νικητής ο Καραΐσκος

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος κατέκτησε την 5η του νίκη σε πανελλήνιο πρωτάθλημα ημιμαραθωνίου τερματίζοντας τη φετινή διαδρομή σε χρόνο 1:07:59. Ο αθλητής του Σταύρου Καρρέ από το 2019 και μετά έχει ανέβει μόνο στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στη διοργάνωση. Σήμερα δεν ήταν σε καλή μέρα για να απειλήσει το ρεκόρ διαδρομής (1:07.26) και το δικό του ρεκόρ πανελλήνιου πρωταθλήματος (1:07:45) αλλά η προσπάθεια που έκανε ήταν αρκετή για να του δώσει τη νίκη.

Ακολούθησε με μικρή διαφορά ο Δημήτρης Τσάκαλος με 1:08:07 που κατέκτησε ξανά το αργυρό μετάλλιο και τρίτος τερμάτισε ο νικητής του μαραθωνίου της Αθήνας, Χαράλαμπος Πιτσώλης, με 1:08:33.