Ξεχώρισαν Μαντζαρίδης,Βούλκος,Γαβρίλογλου και Γιαλαματζή στην Αλεξανδρούπολη

Πραγματοποιήθηκε στην Αλεξανδρούπολη την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου ο αγώνας στίβου Run Greece που αποτελεί μέρος της σειράς που διοργανώνει ο ΣΕΓΑΣ σε συνεργασία με την τοπική αυτοδιοίκηση και μεγάλο χορηγό την Ergo.

Δρομείς όλων των ηλικιών και επιπέδων έλαβαν μέρος. Ο αγώνας 5χλμ. και 10χλμ. είχε εκκίνηση και τερματισμό επί της Λεωφόρου Μεγάλου Αλεξάνδρου μπροστά από το Φάρο, εκεί όπου είχε συγκεντρωθεί αρκετός κόσμος, προκειμένου να παρακολουθήσει την προσπάθεια των δρομέων.

Στους Άνδρες, στα 5χλμ. επικράτησε ο πρωταθλητής των 800 μ. Γιώργος Ματζαρίδης με χρόνο 15.57.34. Δεύτερος ήταν ο Στέφανος Τζιερτζίδης με 16.18.95 και τρίτος ο Γιώργος Μανουσίδης με 16.50.36.

Στα 10 χλμ. νικητής ήταν ο Χαράλαμπος Βούλκος με 35.40.48, 2ος ο Θεόδωρος Κουλουριώτης με 36.54.71 και 3ος ο Σταύρος Καλαμπάκας με χρόνο 37.20.80.

Στις Γυναίκες στα 10χλμ. επικράτησε η Αναστασία Γαβρίλογλου με 40.22.18 και στα 5χλμ. η Ευαγγελία Γιαλαματζή με 20.46.43.

Ακολουθούν αγώνες του Run Greece Πάτρα, Λάρισα και Ιωάννινα.