Παπαμιχαήλ: «Χρυσός» στο Βαλκανικό

Το χρυσό μετάλλιο στο βάδην στο πλαίσιο του Βαλκανικού πρωταθλήματος που διεξάγεται στη Γλυφάδα κατέκτησε ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ.

Με το χρυσό μετάλλιο ολοκλήρωσε την προσπάθεια του στα 35 χιλιόμετρα βάδην στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα του αγωνίσματος στη Γλυφάδα.

Ο Έλληνας πρωταθλητής πήρε την πρώτη θέση στην κούρσα με 2.39.45 χωρίς να βρει σοβαρό ανταγωνισμό και τερμάτισε χαλαρά την απόσταση.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε στο αντίστοιχο αγώνισμα των γυναικών η Έφη Κουρκουτσάκη, η οποία τερμάτισε δεύτερη με 3.11.05 και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.Ετσι, η αθλήτρια του Ναπολέοντα Κεφαλόπουλου βελτίωσε το ατομικό της ρεκόρ.
Πρώτη ήταν η Ρουμάνα Βερόνικα Ρόντεαν με 3.05.40.