Πανελλήνιο Τραπ: Πρωταθλητής ο Χατζησακίρογλου

Ο Γιάννης Χατζησακίρογλου (Σ.Ο. Μακεδονίας) διατήρησε τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος στον πανελλήνιο αγώνα Τραπ που πραγματοποιήθηκε στη Μαλακάσα.

Με δύο άψογες σειρές (25/25) και μόλις μια άστοχη βολή (24/25) ο Χατζησακίρογλου τέθηκε επικεφαλής της κατάταξης από το Σάββατο (18) και τερμάτισε πρώτος χθες με σκορ 120/125. Με διαφορά έξι βαθμών μπήκε στον τελικό με τον αέρα του κορυφαίου.

Ωστόσο, ο ημιτελικός κάθε άλλο παρά εύκολος αποδείχθηκε. Ο Γιάννης Γιανναράκος (ΣΣΧ Ο Βάρδας) ισοφάρισε το σκορ με 23/25, και μπήκε στη διεκδίκηση των μεταλλίων.

Στον τελικό οι επιδόσεις ήταν ξεκάθαρες. Ο Χατζητσακίρογλου (ΣΟ Μακεδονίας) με 29 βαθμούς πήρε το χρυσό μετάλλιο και στέφθηκε ξανά πανελληνιονίκης.

Στο βάθρο των νικητών ανέβηκαν επίσης, ο Κωνσταντίνος Πολυχρόνης (ΟΦΚΟ) στο δεύτερο σκαλί, και ο Ιωάννης Γιανναράκος (ΣΣΧ Ο Βάρδας) στο τρίτο και το Χάλκινο μετάλλιο.