Α1 Ανδρών, 13η αγωνιστική: Νίκες για Ολυμπιακό και Γλυφάδα

Με μια ακόμα νίκη συνέχισε ο Ολυμπιακός στην Α1 Ανδρών, αφού επιβλήθηκε εκτός έδρας του ΓΣ Περιστερίου με 12-5 και έκανε το 13 στα 13 στον Α’ όμιλο.

ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 5-12

Μπορεί τα πρώτα δυο οκτάλεπτα να ήταν ισορροπημένα και το ημίχρονο να έληξε με σκορ 6-5 υπέρ του Ολυμπιακού, όμως στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έπαθαν… μπλακ άουτ. Δε μπόρεσαν να πετύχουν ούτε ένα γκολ, με τους «ερυθρόλευκους» αν κυριαρχούν απόλυτα και με επιμέρους σκορ 6-0 να φτάνουν στην εύκολη νίκη. Ο ΓΣ Περιστερίου παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του Ομίλου με 22 βαθμούς.

Οκτάλεπτα: 2-3, 3-3, 0-2, 0-4.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Αμαγνώστου, Μπιτσάκος Χρ., Παπαδημητρίου, Πρέκας 1, Χρυσοσπάθης 1, Κουκουμάκης, Άντζιτς, Καρούντζος, Φώσκολος 2, Μπεριστιάνος 1, Τοράκης, Μπιτσάκος Ανδρ., Χόλαντ, Μαστρογιαννάκος, Αλευρίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χρβόγε Κόλιανιν): Ζερδεβάς, Λιαντζίρης, Βάμος 1, Γενηδουνιάς 4, Φουντούλης 2, Γούβης, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Αλαφραγκής 1, Δήμου, Νικολαΐδης 1, Παπαναστασίου, Δαμίγος, Γκίλλας 2.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Χατζηγούλας

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

ΑΝΟ Γλυφάδας I Repair- ΝΟ Πατρών 12-8

Σημαντική νίκη που του δίνει ακόμα ελπίδες για είσοδο στην τετράδα πέτυχε ο ΑΝΟ Γλυφάδας επί του ΝΟ Πατρών με 12-8, για την 11η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Α1 Ανδρών.

Η ομάδα των νοτίων προαστίων βρίσκεται στην 5η θέση με 19 βαθμούς, έναν πίσω από τον Παναθηναϊκό και παρόλο που είναι εξαιρετικά δύσκολο, ακόμα διατηρεί μαθηματικές ελπίδες να πλασαριστεί στην τετράδα, που δίνει συμμετοχή στον όμιλο των ισχυρών της Β’ φάσης του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από το ξεκίνημα και στο ημίχρονο προηγούνταν ήδη με 8-2. Παρόλο που οι Πατρινοί μείωσαν στην τρίτη περίοδο (10-7), δε μπόρεσαν φανούν πιο απειλητικοί.

Οκτάλεπτα: 6-1, 2-1, 2-5, 2-1.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιώργος Παπαδόπουλος): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Βαλλιανάτος, Ναγκλ 1, Μαυράκης 1, Μπομπός, Μιγιούσκοβιτς 3, Ίλιτς, Παπαγεωργίου 1, Πούρος 4, Ηλιόπουλος Α. 2, Κούκουνας, Ηλιόπουλος Νεκ., Μιγκλής, Πριμηκύριος.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Γιώργος Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης 2, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος 1, Λαμπάτος, Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας 2, Πασσάς 2, Ανδρικόπουλος, Γεωργαράς, Βικάτος, Γαβαλάς Ι. 1, Βυθούλκας, Γουίλσον, Μπετχαβάς.

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Σπανούδης

Αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής