Παναθηναϊκός – Εθνικός 4-6: Στα play offs η ομάδα του Πειραιά

Ο Εθνικός νίκησε με 6-4 τον Παναθηναϊκό στον πρώτο αγώνα των play in, εξασφαλίζοντας τη συμμετοχή του στα play offs.

Το ματς είχε πολύ χαμηλή παραγωγικότητα αφού το πρώτο οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα με το ημίχρονο να βρίσκει μπροστά τον Εθνικό με 2-1.

Ο Παναθηναϊκός μείωσε προσωρινά σε 5-4 αλλά ο Μαθιόπουλος 2 λεπτά πριν τη λήξη πέτυχε το τελικό 6-4.

Ο Εθνικός μπαίνει ως 7ος στα πλέι οφ και θα αγωνιστεί στην πρώτη φάση τους με μειονέκτημα έδρας κόντρα στον ΝΟ Βουλιαγμένης.

Ο Παναθηναϊκός, από την πλευρά του θα πρέπει να αντιμετωπίσει, πλέον, τον νικητή του άλλαυ σημερινού αγώνα των play in ΑΝΟ Γλυφαδας – Υδραϊκός.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 4-6

Οκτάλεπτα: 0-0, 1-2, 2-1, 1-3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίσεβιτς, Τζελάτης 1, Κανδανολέων, Χωματάς, Δευτεραίος, Τόττης, Άντζιτς, Σγουρίδης 1, Χατζηγούλας 1, Δερμιτζάκης, Σιαμάς Π., Αλβέρτης, Κρατημένος, Σιαμάς Χρ. 1, Ζερβουδάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Κατσαγούνος, Ιωάννου, Τεσάνοβιτς 1, Μπέτο, Θοεδόσης – Παπαλουκάς 1, Παπαδόγκωνας 1, Βιτέλλας, Πρωτοψάλτης, Μπεριστιάνος, Μαθιόπουλος 3, Λαδάς, Δροσόπουλος, Βαλλιανάτος, Ζωγράφος.

Διαιτητές: Σταυρίδης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχες: Δημήτρης Κύρκος, Θέμης Χατζής