Ολυμπιακός – Βουλιαγμένη 13-7: Απόλυτος και πάει για Ματαρό

Δεν αντιμετώπισε προβλήματα ο Ολυμπιακός απέναντι στη Βουλιαγμένη, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών.

Οι «ερυθρόλευκες» έκαναν εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, αφού μετά το 2-0 του πρώτου οκταλέπτου, κέρδισαν τη δεύτερη περίοδο με 5-1 και πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 7-1. Στον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και στο β’ ημίχρονο τα κορίτσια του Τσίριτς, κάνοντας με άνεση το 17/17 και με 51 βαθμούς ξέφυγαν 11 από τον δεύτερο ΝΟΒ.

Πλέον ο στόχος τους είναι ο δεύτερος αγώνας με την Ματαρό στην Ισπανία το προσεχές Σάββατο (25/2) όπου θα προσπαθήσουν να ανατρέψουν την εντός έδρας ήττα (9-11) και να προκριθούν στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 13-7

Οκτάλεπτα: 2-0, 5-1, 5-3, 1-3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Διαμαντοπούλου, Ελ. Πλευρίτου, Χυδηριώτη, Ελευθεριάδου 2, Τριχά, Ξενάκη 2, Σιούτη, Μ. Πλευρίτου, Τορνάρου, Β. Πλευρίτου 3, Κρίστμας 1, Μυριοκεφαλιτάκη 4, Σταματοπούλου, Σάντα, Τζωρτζακάκη 1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καΐάφα 1, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 2, Γιαννοπούλου, Ριτζ 1, Τανκέεβα 2, Λαγού, Στρατηδάκη, Ανδρεάδη, Μιμίδη 1, Αγγελίδη, Ε. Πάτρα, Μαρκατσέλη, Κρασσά.